Centrum Badań Kopernikańskich

Prezentujemy logo Światowego Kongresu Kopernikanskiego

2022-05-30

Prezentujemy logo Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Zwycięski projekt przygotowała poznańska pracownia projektowa dobosz.studio. Motywem przewodnim logo oraz identyfikacji wizualnej jest granica między światłem i cieniem 

 

Zwycięski projekt wyłoniono w trzyetapowym postępowaniu. W finale, do którego zakwalifikowano trzy najwyżej ocenione wcześniej prace, jurorzy jednomyślnie wskazali logo opracowane przez dobosz.studio. — W opinii wszystkich oceniających nagrodzony projekt od samego początku wyróżniał się spośród pozostałych prostotą formy przekazu oraz znacznymi walorami użytkowymi — mówi dr hab. Mieczysław Kunz, prof. UMK, sekretarz Sądu Konkursowego. — Zastosowany minimalizm w konstrukcji logo oraz wyraziste odniesienie do najlepszych światowych trendów projektowania grafiki użytkowej, w połączeniu z niedopowiedzeniem bądź — jak kto woli — indywidualną interpretacją jego sygnetu, świadczy o oryginalności i doskonałym przemyśleniu projektu przez jego twórcę oraz wyjściu naprzeciw zdefiniowanemu celowi głównemu konkursu.

 

Światowy Kongres Kopernikański odbędzie się w 2023 roku z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Z przyjemnością informujemy, że współorganizujemy konferencję wspólnie z Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Instytutem Historii Nauki Polska Akademia Nauk w Warszawie. Głównym celem konferencji jest ukazanie stanu badań nad życiem i działalnością wielkiego astronoma, a także jego wpływem na rozwój nauk.

 

Więcej informacji na stronie głównej UMK

Dominika Gołaszewska-Rusinowska

Centrum Badań Kopernikańskich